همه‌چیز درباره ساخت و تولید ایران 140

روس‌ها در ایران به چیزهای مختلفی مشهورند از جنگ‌های دوگانه دوران قاجار و قراردادهای ترکمنچای و گلستان گرفته تا دخالت در مشروطه و دیگر حوادث داخلی.

روس‌ها در ایران حتی به کشتی‌گیرانش هم مشهورند اما آنچه در ذهن ایرانی‌ها در سال‌های گذشته از همسایگان شمالی‌شان خاطرات جدیدی ساخته جنسش متفاوت است؛ ایرانی‌ها از بین نام‌های روس پیش از هر چیز با نام چند پرنده آشنا هستند. پرنده‌هایی که یادآور مرگ بسیاری از ایرانی‌هاست.

آخرینش پرواز توپولوفی که هرگز به ارمنستان نرسید و مرگ 165 نفر را رقم زد. حالا ایرانی‌ها با یک نام روسی دیگر به نام آنتونوف نیز آشنا هستند و این بار هم یک پرنده، سقوط و مرگ 39 نفر.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تولید و طراحی هواپیمای آنتونوف 140 در سال 1993 در خارکف اوکراین آغاز شد.

این هواپیما که بنا بود جای مدل‌های قدیمی‌تر خود را بگیرد ظرفیت حدود 50 مسافر و توان بالاتر در بارگیری و طی کردن مسافت جایگزین آنتونوف‌های دیگر کرد.

تولید این هواپیمای کوچک و کم هزینه در حالی در روسیه و اوکراین آغاز شد که ایران به دلیل محدودیت‌های اقتصادی و تحریم‌های بین المللی امکان ارتباط با بسیاری از شرکت‌های بزرگ در این حوزه را از دست داده بود. این چنین شد که یکی دیگر از هواپیماهای روسی خیلی زود در آسمان ایران به پرواز درآمد.

در سال 1996 (1374) یعنی تنها پس از سه سال از آغاز ساخت این هواپیما بعد از انجام مذاکراتی، قرارداد ساخت و مونتاژ این هواپیما در ایران منعقد شد.

شرکت هسا به عنوان یکی از قطب‌های صنایع هواپیماسازی ایران مسئولیت این امر را بر عهده گرفت و در فاصله چند سال، مدل‌های ایرانی این هواپیما تحت نام ایران 140 به مرحله تولید رسیدند.

شرکت هسا در معرفی شناسنامه این هواپیما اعلام کرده است که پس از ساخت نخستین مدل از این پرنده در ایران که با مشارکت اوکراینی‌ها انجام شده دیگر فروندها از سوی مهندسان داخلی ساخته شده‌اند.

تعداد این هواپیماها که با هدف تقویت ناوگان حمل و نقل هوایی کشور،‌ انتقال فناوری ساخت هواپیما، تامین نیروهای متخصص و ایجاد اشتغال برای نیروهای با تخصص بالا و جلوگیری از فرار مغزها وارد چرخه تولید شد به شش فروند رسید که هرگز این تعداد در کنار یکدیگر پرواز نکردند.

عصر روز 27 بهمن سال 1387 آخرین روز یکی از این شش هواپیما بود؛ سقوط یک فروند هواپیمای ایران 140 با یک استاد خلبان و چهار خلبان دیگر که در حال آموزش دیدن بودند،‌ نخستین عملکرد مساله دار و غیر قابل دفاع این مهمان جدید روسی را رقم زد هر چند این پایان ماجرا نبود.

پس از گذشت شش سال یکی دیگر از برادران آنتونوف نیز از ایرانی‌ها قربانی گرفت. با زمین گیر شدن چهار هواپیما تنها یکی از آنتونوف‌ها پرواز می کرد که با سقوط روز گذشته، پرونده آن نیز رسما بسته شد.

ایران 140 که روزی بنا بود به عنوان کار شاخص مهندسی کشور جانشین هواپیماهایی چون فوکر شود حالا کنار می‌رود که به جز دو سقوط و چهار زمین‌گیری رویداد دیگری را به ثبت نرساند.

ماجرای 19 ساله ایران و آنتونوف با حادثه دیروز بسته شده اما به نظر می‌رسد هنوز ایرانی‌ها از هر سایه‌ای که در آسمان ایران می‌بینند به یاد پرنده‌های روسی به خود می‌لرزند.

تهیه گزارش از خبرنگار ایسنا: جواد هاشمی

/ 0 نظر / 16 بازدید